HomeNasi KlienciBranża spożywcza

Branża spożywcza

Producenci żywności muszą sprostać niezwykle trudnemu zadaniu, jakim jest zachowanie najwyższych możliwych standardów bezpieczeństwa i jakości.

Niskie marże, problemy z dostępnością surowców i materiałów, wysokie ceny mediów, potężni detaliści, surowe wymagania dotyczące genealogii produktów i coraz ostrzejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności stanowią poważne wyzwanie dla firm działających w przemyśle spożywczym.

W obliczu tych wyzwań Platforma Operator pomaga producentom z branży spożywczej podnosić efektywność produkcji, rozwijać się i budować przewagę konkurencyjną – wszystko w oparciu o rzetelne dane.

Espersen logo

Espersen

Ardo logo

Ardo – obejrzyj film

Schulstad Logo

Lantmännen Schulstad – obejrzyj film

ABP Food Group logo

Anglo Beef Processors

Good Food Group logo

Good Food Group

Lakrids by Bülow logo

Lakrids by Bülow

C&D Foods logo

C&D Foods

Tarczyński Logo

Tarczyński

Swedish Match logo

Swedish Match

Toms Logo

Toms

Scandic Food logo

Scandic Food

Czy chcesz usłyszeć więcej o naszych projektach w
branży spożywczej?

Nasze spotkania z nowymi klientami są zawsze darmowe, bez zobowiązań. Dbamy o to, by były również wartościowe. Porozmawiamy o specyfice Twojej produkcji – jest do dla nas klucz do przedstawienia odpowiedniego rozwiązania 🎯.

Operator dla branży spożywczej to...

Kontrola i widoczność procesów produkcyjnych

Platforma Operator zapewnia pełną kontrolę i monitorowanie procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym, umożliwiając lepsze planowanie zasobów, optymalne wykorzystanie siły roboczej i zasobów oraz integrację z maszynami.

W ten sposób możemy zwiększyć efektywność produkcji oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia nieplanowanych przestojów.

Optymalizacja kosztów

Dzięki dostępowi do zgromadzonych danych produkcyjnych, Platforma Operator umożliwia  optymalizację kosztów produkcji oraz efektywne wykorzystanie zasobów, takich jak surowce, energia i siła robocza.

Zestawy raportów i analiz pozwolą porównać m.in. efektywność pracy maszyn, jakość czy czasy reakcji na problemy pomiędzy obszarami, zmianami, na przestrzeni czasu.

Automatyzacja i identyfikowalność

Automatyczna akwizycja danych z maszyn i wykorzystanie kodów kreskowych, umożliwia gromadzenie danych dotyczących identyfikowalności i genealogi produktów w precyzyjny i szybki sposób.

Pozwala to usprawnić proces Kontroli Jakości (również sprawność reakcji na problemy jakościowe), minimalizuje ryzyko pomyłek oraz ułatwia reakcję na problemy czy rozpatrywanie reklamacji.

Platforma Operator obsługuje rozmaite standardy kodów kreskowych oraz QR, w tym GS1 (EAN). Pozwala również w ergonomiczny sposób tworzyć i zarządzać wzorami etykiet i wysyłać je na drukarki np. Zebra czy Citizen.

Zgodność z branżowymi standardami i normami

Platforma Operator pozwala producentom z branży spożywczej w prosty i efektywny sposób sprostać wymaganiom stawianym przez branżowe normy i standardy, takie jak np. IFS Food, BRC, ISO 22000 czy HACCP.

Dzięki intuicyjnej rejestracji oraz automatyzacji wielu czynności wdrażane standardy stają się realnymi narzędziami poprawy efektywności i bezpieczeństwa produkcji – nie tylko formalnym wymogiem który wymaga nakładu kreatywnej pracy przed każdym audytem.

Sprawna reakcja na zmieniające się warunki

Oprogramowanie Operator Systems umożliwia szybką analizę danych i tworzenie nowych raportów, co umożliwia producentom spożywczym szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe i preferencje konsumentów. To pozwala utrzymać konkurencyjność i podnieść elastyczność produkcji – tak ważną w branży spożywczej.

Wdrożenia nowych produktów

Oprogramowanie Operator Systems umożliwia elastyczne i szybkie dostosowywanie procesów produkcyjnych do wprowadzania nowych produktów na rynek. Wykorzystanie szablonów, wzorów czy rodzin produktów eliminuje lub ogranicza prace potrzebne na zdefiniowanie nowych produktów w systemie – tak, abyśmy posiadali poprawne, ciągłe dane na temat produktu – już od pierwszych testów.

Dzięki temu producenci z branży spożywczej mogą  szybko reagować na zmieniające się trendy i preferencje konsumentów.

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstwa produkcyjnego nie musi być skomplikowana. Platforma Operator to rozwiązanie klasy MES z powodzeniem wykorzystywane przez firmy z branży spożywczej do monitorowania i usprawniania produkcji. Chętnie porozmawiamy o Twoich wyzwaniach.