BlogBlogJak sprawić, by Twoja firma uniknęła nieprzyjemnych niespodzianek?

Jak sprawić, by Twoja firma uniknęła nieprzyjemnych niespodzianek?

W ubiegłym roku tragiczna wiadomość o tym, że wiele osób zostało zarażonych bakterią Listeria, trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie. Jeden z ognisk choroby został zidentyfikowany przez firmę spożywczą, która została natychmiast zamknięta. Czytaj więcej

Istnieje wiele takich przykładów, może nie zawsze tak szokujących, ale zbyt często słyszymy, że firma miała poważne problemy z powodu problemów z zapewnieniem jakości.

Istnieje wiele sposobów, aby chronić swoją firmę przed takimi problemami. Większość firm spożywczych wdraża systemy zapewniające, że określone wymagania są ustalone dla poziomów jakości każdego produktu i zapewnia, że wszystkie niezbędne testy jakości są przeprowadzane i dokumentowane. Większość obecnie stosowanych rozwiązań w tym zakresie jest ręczna i papierowa oraz nie posiada funkcjonalności umożliwiającej zarządzanie i kontrolę produkcji zgodnie z określonymi procedurami.

Zespół Operator Systems przez ponad trzy lata współpracował z trzema firmami z branży spożywczej nad opracowaniem i uruchomieniem standardowego systemu spełniającego wszystkie wymagania QA w różnych sektorach spożywczych.

Doszliśmy do wniosku, że dobry i wydajny system zapewnienia jakości musi być łatwy do wdrożenia i utrzymania, a także prosty w obsłudze dla użytkowników z działu produkcji lub działu QA. System musi być bezpieczny, aby wszystkie działania związane z zapewnieniem jakości mogły być uwzględnione w procesie QA, od przyjęcia towaru do dostarczenia gotowego produktu i ewentualnego rozpatrzenia późniejszych reklamacji klienta. Dlatego też musi być on silnie zintegrowany z wszystkimi aplikacjami w całym łańcuchu dostaw.

W wyniku współpracy z naszymi klientami powstał moduł Operator QA, który dokumentuje jakość wytwarzanych produktów w odniesieniu do wymagań klientów, władz i standardów wewnętrznych. Operator QA integruje również wymagania wobec podwykonawców uczestniczących w procesie jako obowiązkowy krok, gdy zatwierdzona dokumentacja musi towarzyszyć przychodzącym materiałom. System został zaprojektowany jako wysoce konfigurowalny standardowy system zapewnienia jakości. Ponieważ wszystkie informacje są raportowane w jednym miejscu, nowe wymagania i zmiany mogą być łatwo wdrażane.

Operator QA posiada własne wbudowane zabezpieczenia QA z bezpieczeństwem użytkownika i intuicyjnymi przepływami pracy oraz z alertami, które kontrolują proces. Dzięki temu można śledzić i monitorować proces od początku do końca oraz zobaczyć i udokumentować, że wszystkie procesy zostały wykonane i udokumentowane zgodnie z opisem.

Uzasadnienie biznesowe dla wdrożenia takiego systemu wydaje się być proste, gdyż ewentualne konsekwencje niespełnienia wymagań jakościowych mogą w rzeczywistości decydować o przetrwaniu firmy. Dzięki rozwiązaniu Operator QA możesz zapewnić swoich klientów, że jesteś w stanie dostarczyć uzgodnioną jakość przy najniższych możliwych kosztach.Dodaj komentarz

OPERATOR SYSTEMS A/S

Vandtårnsvej 62A, 1B
2860 Søborg
Dania 🇩🇰
operatorsystems.com

OPERATOR SYSTEMS A/S w Polsce:

ul. Dworska 23/46
30-314 Kraków
Polska 🇵🇱

Operator OEE → Monitoring efektywności i terminale MES.
Quality → Zaawansowane narzędzia wspierające Zarządzanie Jakością.
Maintenance → Reakcja na problemy i planowanie zadań Utrzymania Ruchu.

Operator Systems A/S 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.