Operator MES & OEE | Integracja maszyny poprzez OPC / OPC UA
Bezproblemowe połączenie z maszyną poprzez usługę OPC i OPC UA. Narzędzie daje możliwość łatwej komunikacji z maszynami poprzez standard OPC i OPC UA
18259
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18259,page-child,parent-pageid-16517,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

Integracja maszyny poprzez OPC / OPC UA

Bezproblemowe połączenie z maszyną poprzez usługę OPC i OPC UA

Narzędzie „Operator DataLogger” daje możliwość szybkiej i łatwej komunikacji z maszynami poprzez standard OPC i OPC UA.

Operator Datalogger zapewnia bezproblemową integrację z maszynami (poprzez standard OPC i OPC UA) oraz szeroką gamą urządzeń i wyposażenia hali produkcyjnej, umożliwiając wymianę danych na wysokim poziomie podczas realizacji procesu produkcyjnego. Operator oferuje standaryzowaną integrację – niezależnie od dostawcy sprzętu, co pozwala ujednolicić widoczność realizacji procesu produkcyjnego w całym przedsiębiorstwie w skali globalnej.

OEE - OPC - OPC UA – PLC - Machine Monitoring - Machine Status

OEE – OPC – OPC UA – PLC – Machine Monitoring – Machine Status

IOT BIG data Ai

SPRAWDZONE, SZYBKIE I ŁATWE POŁĄCZENIE Z MASZYNĄ

Operator Datalogger (ODL) to serwis systemu Windows przeznaczony do pracy w tle na komputerze obsługującym serwer OPC. Jego celem jest tworzenie subskrypcji OPC / OPC UA skonfigurowanych w bazie Operatora. W oparciu o te subskrypcje usługa będzie prowadzić odczyty i zapisy pomiędzy Serwerem OPC a Bazą Danych Operatora. Ponieważ ODL działa niezależnie od Operatora, można go zainstalować na serwerze OPC, podczas gdy Operator działa na innym serwerze w tej samej sieci. Jest to korzystne, ponieważ nie powoduje problemów z konfiguracją DCOM, które mogą być kłopotliwe podczas zdalnego łączenia się z serwerem OPC / OPC UA.

DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ

Integracja OPC i PLC jako skuteczne wsparcie wydajności przedsiębiorstw

Koniecznym elementem do pozyskania miarodajnych danych jest stworzenie odpowiednich procedur optymalizacji. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem dla standardowej wymiany danych w przedsiębiorstwach przemysłowych jest system OPC. Celem tych działań jest poprawienie konfiguracji i integracji oraz realizacja zadań w zdecydowanie krótszym czasie, przy jednoczesnym zmniejszeniu poniesionych kosztów. Dlatego też OPC UA ma tylu zwolenników wśród przedsiębiorców.

OPC Unified Architecture (OPC UA)

OPC Unified Architecture (OPC UA) to protokół komunikacyjny zaprojektowany w celu umożliwienia wzajemnej komunikacji różnych typów urządzeń przemysłowych.

Podstawą OPC UA jest OPC Data Access (OPCDA) i Universal Architecture for Data Access (UDA). Pierwsza zapewnia warstwę abstrakcji dla danych w celu zapewnienia ich ujednoliconego widoku, podczas gdy druga zapewnia mechanizm przesyłania tych danych.

OPC Unified Architecture (OPC UA) to protokół komunikacyjny opracowany przez OPC Foundation, który może być używany do monitorowania maszyn. Protokół ten wykorzystuje różne formaty danych, aby zapewnić uniwersalny sposób komunikacji między maszynami i urządzeniami w środowisku produkcyjnym. Celem tego protokołu jest stworzenie warstwy interoperacyjności, która umożliwi komunikację między różnymi typami sprzętu przy minimalnej interwencji człowieka.

Jakie są różne typy sieci w OPC UA?

OPC UA to otwarta, skalowalna, bezpieczna platforma automatyki przemysłowej, która ułatwia interoperacyjność operacji w hali produkcyjnej. Specyfikacja OPC UA definiuje zestaw wspólnych interfejsów do synchronizacji danych przemysłowych pomiędzy wszystkimi poziomami automatyki. Umożliwia ona komunikację urządzeń między sobą w różnych sieciach, zapewniając operatorom i dostawcom pojedynczy widok procesów i urządzeń.

OPC UA udostępnia wszystkie rodzaje sieci dla różnych celów. Poniżej przedstawiono różne ich rodzaje:

– Sieci urządzeń – są one wykorzystywane do łączenia urządzeń ze sobą w celu przesyłania danych pomiędzy nimi. Zazwyczaj są to sieci o niskiej przepustowości, działające z prędkością do 1 Mbit/s.

– Sieci procesowe – służą do przekazywania informacji o procesach produkcyjnych pomiędzy sterownikami i innymi systemami sterowania.

– Sieć serwerów urządzeń – służy do instalowania

PLC (Programmable Logic Controller)

PLC (Programmable Logic Controller) to zautomatyzowany system, który steruje procesem przemysłowym poprzez fizyczny interfejs. Dzięki temu urządzeniu osoba nie musi znajdować się w pobliżu, aby wykonać swoją pracę. Automatycznie zarządza produkcją bez konieczności interakcji z człowiekiem. Jedną z największych zalet korzystania z tego typu systemu jest przyspieszenie produkcji, dając jednocześnie ludziom więcej czasu na inne zadania w firmie lub organizacji. Oprócz przyspieszania produkcji istnieją również różne sposoby, w jakie te systemy mogą pomóc Twojej firmie poprawić ogólną wydajność produkcji towarów lub usług.

 

Nazwa Programmable Logic Controller pochodzi od tego, że sterownik składa się z programowalnej logiki w postaci kodu, która jest przechowywana w jego nieulotnej pamięci. Dla inżyniera lub technika PLC jest niezbędnym narzędziem codziennej pracy. Zapewnia bezpieczeństwo, dokładność i wydajność dla zakładów produkcyjnych.

Na jakiej zasadzie działa PLC?

Programowalny sterownik logiczny (PLC) jest skomputeryzowanym urządzeniem sterującym procesami przemysłowymi w fabrykach, przedsiębiorstwach energetycznych, oczyszczalniach ścieków i wody.

Sterownik PLC jest zaprogramowany tak, aby odbierał dane z różnych czujników i wykorzystywał te dane do określenia odpowiednich działań kontrolnych dla danej sytuacji. Dzięki wcześniejszemu zaprogramowaniu instrukcji, mogą one zaoszczędzić czas w porównaniu z podejmowaniem decyzji przez człowieka.

Programowalne sterowniki logiczne są szeroko stosowane w takich branżach jak górnictwo, przetwórstwo spożywcze, przemysł farmaceutyczny oraz celulozowo-papierniczy.

Skontaktuj się z nami  +48 606 666 827
https://operatorsystems.pl -->