Visibility for Improvement

Platforma Operator to nowoczesne rozwiązanie klasy MES, służące do rejestracji, monitorowania i usprawniania produkcji.

  • Pozwala na monitorowanie bieżącego stanu produkcji oraz najważniejszych wskaźników, takich jak OEE (Overall Equipment Efficiency).
  • Umożliwia podniesienie efektywności produkcji.
  • Wspiera wszystkie obszary produkcji – m.in. kontrolę jakości czy utrzymanie ruchu.
  • Posiada modułową budowę, co pozwala na wdrożenie tylko wybranych obszarów – w dowolnej kolejności.

Operator Systems to gwarancja dostępu do najlepszych praktyk i rozwiązań sprawdzonych przez liderów produkcji.

Nasze systemy pracują w ponad 100 zakładach na całym świecie, m.in:

Tarczyński Logo
BoConcept Logo
IKEA Logo
OSTP Logo
Toms Logo
Vald. Birn A/S Logo

Możesz także poznać naszych wybranych klientów w branży spożywczej, branży meblarskiej, producentów wyrobów z tworzywa czy papieru i automotive. Pozostałe firmy znajdziesz w sekcji produkcja ogólna.

Co możesz z nami osiągnąć?

Trzymaj rękę na pulsie

Operator OEE & Wizualizacja zakładu

Dzięki Platformie Operator możesz na bieżąco obserwować status maszyn, efektywność procesu jak również postęp w realizacji zlecenia. Wszystko w czasie (niemal) rzeczywistym, w oparciu o prawdziwe dane z produkcji.

Współpraca maszyn i operatorów

Terminale MES & akwizycja z OPC UA
Możesz raportować postęp produkcji zarówno automatycznie jak i za pomocą ekranów MES. Dane pobrane z maszyn poprzez serwer OPC UA wzbogacane są o informacje wprowadzane na terminalach. Operator natomiast, wie dokładnie, co i kiedy należy wykonać.

Kontrola przepływu materiału

Warehouse Mobility & Traceability

Twoi pracownicy zawsze będą wiedzieli, gdzie znajduje się niezbędny materiał do produkcji (skąd mają pobrać i gdzie odłożyć przetwarzane detale), a Dział Jakości wygeneruje szczegółowe zestawienie materiałów oraz parametrów produkcyjnych dla każdego wyrobu gotowego (np. certyfikat).

Kompleksowe zarządzanie jakością

Quality Control & Statistical Process Control

Podnieś jakość wytwarzanych produktów z pomocą modułów Kontrola Jakości oraz SPC (Statistical Process Control). Dzięki naszym rozwiązaniom będziesz mógł zrealizować złożone inicjatywy poprawy jakości procesu produkcyjnego. Ograniczając koszty tych prac jednocześnie.

Intuicyjna integracja

Operator Dynamic Integrator Engine

Wiemy, jak dużym wyzwaniem w trakcie projektów jest integracja systemów. Dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu, dwukierunkowa komunikacja z systemami np. ERP, WMS czy APS, to zadania które realizujemy w horyzoncie dni, a nie tygodni czy miesięcy.

Zaawansowane mechanizmy

ACIP → Accelerated Continuous Improvement Process

Skup się na rozwiązywaniu najważniejszych sprawach. Mechanizmy ACIP zidentyfikują interesujące relacje i anomalia w danych pozyskanych z procesu i wskażą najważniejsze problemy. Mogą one wynikać z trudnych do uchwycenia zależności w zasobach dostępnych na produkcji. ACIP to tylko jeden z kilku modułów wykorzystujących AI, które rozwijamy w Operator Systems.

Wdrożenie systemu Operator

Kluczem do uzyskania szybkiego i wysokiego zwrotu z inwestycji w oprogramowanie jest jego sprawne i płynne wdrożenie.

Niestety, rozwiązania informatyczne, które są pozostawiane bez opieki po wdrożeniu, szybko stają się kosztownym i bezużytecznym elementem krajobrazu technologicznego Twojej firmy.

Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dbamy o to, aby rozwiązania które wdrażamy działały sprawnie na długo po zakończeniu projektu. Mamy klientów którzy pozostają z nami od blisko 20 lat.

Przeczytaj więcej o tym, jak wdrażamy rozwiązania Operator.

Pre-study

Pierwszy etap naszych projektów. Analizujemy Twoją obecną sytuację i cele. Poznajemy Twoją produkcję. W rezultacie dostarczamy dokument Design – przejrzysty plan na wdrożenie systemu.

Roll-out

Jednym z elementów naszych wdrożeń jest stworzenie Instrukcji Roll-out. Dzięki niej, rozszerzenie systemu na pozostałe obszary możesz przeprowadzić swoimi własnymi siłami przy wsparciu naszego zespołu.

Zwinne wdrożenie

Zawsze proponujemy rozpoczęcie prac od wybranego obszaru produkcji. Dzięki temu szybko weryfikujemy założenia i dostarczamy pierwsze, wymierne rezultaty.

Utrzymanie i rozwój

Platforma Operator jest regularnie aktualizowana. Wraz z każdą aktualizacją dostajesz dostęp do poprawek, usprawnień i nowych funkcjonalności. Jeśli potrzebujesz – oferujemy również SLA (Service Level Agreement).

Co mówią nasi klienci?