Operator MES & OEE | Branża motoryzacyjna
Operator Systems oferuje rozwiązania do zarządzania produkcją i jej optymalizacji. MES, MOM, OEE, zarządzanie łańcuchami dostaw.
17217
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17217,page-child,parent-pageid-16513,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

Branża motoryzacyjna

OPTYMALNE WYKORZYSTANIE ZASOBÓW I MATERIAŁÓW

Producenci samochodów muszą nie tylko osiągać ekonomię skali, ale także reagować na zapotrzebowanie rynku. To wymaga działań produkcyjnych, które są precyzyjnie zsynchronizowane z sygnałami „pull” licznych klientów OEM (producentów oryginalnego wyposażenia), a jednocześnie na tyle elastyczne, żeby sprawnie radzić sobiez nagłymi przesunięciami w produkcji spowodowanymi zmianami rynkowymi lub nieplanowanymi zdarzeniami.

BRANŻA MOTORYZACYJNA

Rozwiązania Operator Systems odpowiadają na te wyzwania poprzez dostarczenie kompleksowych ram procesu produkcyjnego, który zapewnia niezbędną widoczność i kontrolę w celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszej produkcji. Operator zapewnia widoczność i kontrolę działań produkcyjnych i łańcucha dostaw, oferując wiele strategii ulepszeń i usprawnień procesów w celu zagwarantowania dokładności danych, zapewnienia widoczności, zwiększenia motywacji i wydajności pracowników i wsparciu w podejmowaniu właściwych decyzji we właściwym czasie.

 

 

Kluczowe korzyści, jakich może dostarczyć każde rozwiązanie Operator Systems to:

 

• Pełna widoczność procesów produkcyjnych. Operator Systems umożliwia ilościowe raportowanie produkcji w czasie rzeczywistym, optymalne wykorzystanie siły roboczej i zasobów oraz integrację z maszynami. Zgromadzone dane dotyczące produkcji i magazynowania są dostępne w systemie Operator Manufacturing Intelligence oraz Systemach nadrzędnych (BI, ERP, APS), których zadaniem jest harmonogramowanie i planowanie produkcji w celu optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa

 

• Szybkie dostosowanie do nowych prac o krótkim czasie realizacji i szybkim przepływie informacji.

 

• Uruchomienie strategii produkcyjnych i dostawczych JIT (Just-in-Time) i Sequenced JIT w oparciu o sygnały „pull” klienta. Dzięki pełnej integracji z produkcją, moduł logistyczny Operator Logistic umożliwia ujednolicone zarządzanie produktem pracownikom hali fabrycznej i magazynu. Na wszystkich etapach logistycznych: między wieloma lokalizacjami produkcyjnymi, halą produkcyjną i magazynem, odbywa się prosta, płynna i automatyczna wymiana materiałów.

 

• Pełna integracja integracja logistyki, produkcji i harmonogramowania usprawnia proces produkcyjny poprzez zapewnienie właściwego poziomu zapasów oraz umożliwia dokładne liczenie zapasów i łatwe liczenie produktów. To zapobiega przestojom w produkcji spowodowanym brakiem surowców lub miejsca w magazynie.
Z pomocą Operator Systems możesz zoptymalizować wydajność wszystkich aspektów cyklu realizacji zamówienia, w tym pracowników, materiałów, maszyn i procesów. Dzięki dostępowi do danych w czasie rzeczywistym, sygnałom, alertom, wskaźnikom KPI i analizom biznesowym wykonywanym pomiędzy dowolnymi lokalizacjami na całym świecie, rozwiązanie Operators Systems umożliwia szybkie reagowanie na zmiany przepisów i nieoczekiwane zdarzenia.

Kto korzysta z Operatora?

Producenci z branży samochodowej, którzy zdecydowali się wdrożyć rozwiązanie Operators Systems, to m.in.

ERCO

Continental

Vald. Birn

GKN Wheels

Kockums Maskin

Skontaktuj się z nami  +48 606 666 827
https://operatorsystems.pl -->