HomeStrona główna

Strona główna

Operator – Optymalizacja i zarządzanie produkcją

NASZA OFERTA

Operator Systems jest twórcą szybkiego i elastycznego rozwiązania, zaprojektowanego w celu rozwiązywania problemów typowych dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Oferujemy łatwe do wdrożenia i utrzymaniu rozwiązania: OEE (Całkowita Efektywność Zasobów), SPC (Statystyczna Kontrola Procesu), kontrola jakości i inne…

[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” up=”63″ down=”0″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”17755″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” qode_css_animation=”element_from_fade” transition_delay=”0.6″ link=”https://operatorsystems.pl/operator/dlaczego-operator/”][vc_separator type=”transparent” up=”25″ down=”8″][vc_column_text]

DLACZEGO OPERATOR?

Zespół Operator Systems aby pomóc naszym klientom zwiększyć produktywność i konkurencyjność ich firm dzięki wdrożeniu Industry 4.0, w tym Przemysłowy Internet Rzeczy (IioT), analitykę predykcyjną (predictive analytics) i przetwarzanie w chmurze (cloud computing). Między innymi dzięki temu nasi klienci to uznani na świecie liderzy i innowatorzy.

[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” up=”63″ down=”0″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”17355″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” qode_css_animation=”element_from_fade” transition_delay=”0.9″ link=”https://operatorsystems.pl/operator/kto-korzysta-z-operatora/”][vc_separator type=”transparent” up=”25″ down=”8″][vc_column_text]

KTO KORZYSTA Z OPERATORA?

Nasi klienci stanowią naszą najlepszą rekomendację. Z rozwiązań Operator Systems korzystają największe firmy produkcyjne na świecie, m.in. Continental, IKEA Industries (ponad 30 zakładów produkcyjnych), Lantmännen Schulstad, Toms, Amcor czy też OSTP. Mamy na koncie ponad 130 wdrożeń w Europie i na całym świecie.

WIDOCZNOŚĆ USPRAWNIEŃ

Nasi klienci są naszą najlepszą rekomendacją.
Z rozwiązania Operatora korzysta światowa czołówka firm produkcyjnych.

INDUSTRY 4.0

Rozwiązanie Operatora płynnie zintegruje się z Twoimi zasobami w celu monitorowania, agregowania i dostarczania danych niezbędnych do bardziej szczegółowych analiz.

Dzięki silnemu narzędziu analitycznemu będziesz mógł zidentyfikować źródło problemu, w tym współzależności między różnymi działaniami, np. przyczyną przestoju, gotowym wyrobem, wartościami SPC dla temperatury, wilgotności itp.

CIĄGŁE DOSKONALENIE

Operator umożliwia szybkie wdrożenie działań w ramach procesu ciągłego doskonalenia oraz ich ocenę. Pomaga monitorować procesy produkcyjne, ostrzega, gdy dzieje się coś nieplanowanego, i pozwala na sprawdzanie skuteczności wprowadzonych ulepszeń.
Wszystko to za pomocą KPI dashboards, które skierują Cię bezpośrednio do najważniejszego w danym momencie problematycznego/kluczowego obszaru.

OEE – MONITOROWANIE EFEKTYWNOŚCI

Za pomocą Operatora możesz śledzić wskaźniki KPI, takie jak OEE (Całkowita Efektywność Zasobów). Operator wyświetla nie tylko status w czasie rzeczywistym, ale także dane historyczne, dzięki czemu możesz zobaczyć, które produkty lub zasoby często wykraczają poza dopuszczalne normy. Większa responsywność oznacza możliwość szybkiej identyfikacji odchyleń w produkcji i zareagowania na nie, co prowadzi do zwiększenia produktywności.

CO MÓWIĄ?

ZALETY OFEROWANYCH ROZWIĄZAŃ

Przemyślane zarządzanie produkcją umożliwia zwiększenie przychodów firmy poprzez doskonalenie procesu produkcyjnego. Aby zwiększyć wydajność zakładu pracy, pomocne może okazać się oprogramowanie Operatora do zarządzania produkcją, które na bieżąco monitoruje wszelkie procesy i eksponuje etapy wymagające poprawy.

Możliwości oprogramowania Operator do zarządzania produkcją

Dzięki oprogramowaniu do zarządzania produkcją od Operator Systems znacząco skraca się czas realizacji danego zlecenia, dzięki monitorowaniu wydajności w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie do zarządzania produkcją pozwala operatorom wprowadzenie poprawek w miejscach, które nie osiągają zadowalającej wydajności. Wprowadzenie działań usprawniających nie gwarantuje natychmiastowego osiągnięcia sukcesu, zwykle doskonalenie produkcji jest procesem ciągłym, dlatego oprogramowanie do zarządzania produkcją umożliwia również śledzenie postępów wynikających z wdrożenia usprawnień. Dzięki temu można z łatwością ocenić, czy wprowadzone zmiany miały pozytywny wpływ na wydajność. Oprogramowanie do zarządzania produkcją jest zatem wszechstronnym narzędziem, które pozwoli każdej firmie zwiększyć wydajność, a co za tym idzie zysk.

Zarządzanie łańcuchami dostaw

Zarządzanie produkcją sprawdza się również w monitorowaniu i usprawnianiu łańcucha dostaw. Zanim towar trafi z produkcji do dystrybucji, może wystąpić szereg pomyłek lub niedociągnięć wpływających na zmniejszenie wydajności, opóźnienia czy nawet niezadowolenie klienta. Odpowiedzialna firma zawsze powinna dbać o to, by łańcuch dostaw był zoptymalizowany i odpowiednio zarządzany. Zarządzanie łańcuchami dostaw z wykorzystaniem systemów IT od Operator Systems umożliwia sprawne przekazywanie dóbr pomiędzy ogniwami łańcucha, co zwiększa wydajność produkcyjną.

Wizytówka nowoczesnej firmy

Zarządzanie produkcją z wykorzystaniem inteligentnych systemów i specjalnego oprogramowania staje się wizytówką nowoczesnych firm, które pragną maksymalizować wydajność, osiągając tym samym spory zysk oraz zadowolenie klientów i kontrahentów. Trzeba pamiętać, że w każdym złożonym procesie są elementy, które można usprawnić, dlatego warto zdać się na wsparcie systemów i oprogramowania do zarządzania produkcją. Pozwolą one zaoszczędzić czas potrzebny na dostrzeżenie i zdefiniowanie problemu oraz wprowadzenie potrzebnych zmian. Nowoczesna firma to innowacyjne podejście do wszelkich aspektów związanych z jej działalnością. W dobie powszechnej cyfryzacji inteligentne zarządzanie produkcją i łańcuchami dostaw jest niezbędne, by wyróżniać się na tle konkurencji.

Zarządzanie produkcją to proces decydowania o wszystkich szczegółach, które są wymagane, aby produkt został wyprodukowany i dostarczony do klienta.

Proces zarządzania produkcją zazwyczaj dzieli się na kilka etapów:

-Planowanie: Planowanie obejmuje przydzielanie zasobów do produkcji i identyfikowanie trendów branżowych. Celem tej fazy jest upewnienie się, że produkcja przebiega sprawnie i szybko.

-Projekt produktu: Menedżerowie produkcji opracowują plany, takie jak projekt, materiał, kolor, opakowanie i branding produktu.

-Produkcja: Menedżerowie zajmują się harmonogramami produkcji, procesami roboczymi i zarządzają kontrolą kosztów w celu obniżenia kosztów produkcji.

-Kontrola jakości projektu: Po wyprodukowaniu produktu menedżerowie przeprowadzają testy jego jakości i wyglądu przed zapakowaniem i wysłaniem do klientów.

W czym może pomóc Twojej firmie oprogramowanie do zarządzania produkcją?

Zarządzanie produkcją jest integralną częścią każdej firmy, dlatego ważne jest, aby firmy posiadały oprogramowanie, które pomoże im śledzić zapasy, harmonogramy, ceny i nie tylko.

Często kierownicy produkcji są tak zajęci wykonywaniem swojej pracy, że nie mają czasu na aktualizowanie raportów lub tworzenie prognoz. Oprogramowanie do zarządzania produkcją może zająć się tymi sprawami w tle.

Oprogramowanie do zarządzania produkcją jest również korzystne, ponieważ pozwala na lepszą koordynację między różnymi działami w firmie. Na przykład, gdy klient zamawia produkt, kierownik produkcji będzie wiedział, jakie zasoby są aktualnie dostępne, aby upewnić się, że wszystko idzie gładko.

Wreszcie, ten rodzaj oprogramowania oferuje również narzędzia prognostyczne, które pozwalają obserwować wzrost w czasie i przewidywać przyszły wzrost.

Czym jest zarządzanie łańcuchami dostaw?

Zarządzanie łańcuchem dostaw to system planowania, przeprowadzania i kontrolowania przepływu produktu od surowców do klienta końcowego.

Zarządzanie łańcuchem dostaw (SCM) nie jest nowością. Istnieje od wieków i ewoluował z biegiem czasu. Dziś jest to niezbędny element działalności biznesowej w każdej możliwej do wyobrażenia branży.

Supply Chain Management to system, który zarządza wszystkimi aspektami produkcji i dystrybucji w imieniu firm. Łańcuch dostaw może składać się z wielu różnych działów, takich jak produkcja, zakupy, magazynowanie, zapewnienie jakości, centra dystrybucji lub punkty sprzedaży detalicznej.

Proces łańcucha dostaw zaczyna się od pozyskania surowców do produkcji na początku procesu, a kończy na przechowywaniu produktów w centrach handlowych, aby konsumenci mogli je kupić na końcu ich podróży przez dostawę

AKTUALNOŚCI

Skontaktuj się z nami +48 606 666 827

KONTAKT

ADRES

Vandtårnsvej 62A, 1B
2860 Søborg, Denmark

Phone: +45 4485 0190
Support: +45 4485 0199

Web: operatorsystems.com
Mail:

Operator Systems – lider w tworzeniu systemów i oprogramowania do zarządzania oraz optymalizacji produkcji, a także łańcuchami dostaw!

NAPISZ DO NAS

OPERATOR SYSTEMS A/S

Vandtårnsvej 62A, 1B
2860 Søborg
Dania 🇩🇰
operatorsystems.com

OPERATOR SYSTEMS A/S w Polsce:

ul. Dworska 23/46
30-314 Kraków
Polska 🇵🇱

Operator OEE → Monitoring efektywności i terminale MES.
Quality → Zaawansowane narzędzia wspierające Zarządzanie Jakością.
Maintenance → Reakcja na problemy i planowanie zadań Utrzymania Ruchu.

Operator Systems A/S 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.