Operator MES & OEE | Jak odnaleźć drogę do nowej rewolucji przemysłowej?
Operator Systems oferuje rozwiązania do zarządzania produkcją i jej optymalizacji. MES, MOM, OEE, zarządzanie łańcuchami dostaw.
17550
post-template-default,single,single-post,postid-17550,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Jak odnaleźć drogę do nowej rewolucji przemysłowej?

Jak podaje Wikipedia: “Termin “Industrie 4.0″ pochodzi od projektu w strategii high-tech rządu niemieckiego, który promuje informatyzację przemysłu wytwórczego. Odnosi się do czwartej rewolucji przemysłowej. Pierwsza rewolucja przemysłowa polegała na mechanizacji produkcji za pomocą wody i pary, po niej nastąpiła druga rewolucja przemysłowa, która wprowadziła produkcję masową za pomocą energii elektrycznej, a następnie rewolucja cyfrowa, czyli wykorzystanie elektroniki i informatyki do dalszej automatyzacji produkcji”.

Mówiąc krótko, ideą Internetu przemysłowego jest zapewnienie płynnego przepływu informacji w całej organizacji produkcyjnej – co oznacza, że wszystko i wszyscy powinni być połączeni, a wszystkie działania powinny być zsynchronizowane poprzez sieć.

Połączenie jest kluczem.

Temat ten rozpoczyna się od wprowadzenia Internetu Rzeczy (IoT) lub tego, co nazywamy Przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT) w świecie produkcji. Celem jest posiadanie jednego systemu przepływu informacji we wszystkich strukturach organizacji: planowanie, zapewnienie jakości, realizacja i inteligencja produkcji, logistyka łańcucha dostaw itd.

Wciąż jednak w wielu firmach struktura informacji jest rozproszona i rozrzucona pomiędzy “niezależne” działy. Już od kilku lat głównym celem działów IT jest integracja przepływu danych w całej organizacji. Nie jest to nic nowego: w ciągu ostatnich kilku lat dla większości naszych klientów integracja była głównym celem wdrożeń systemów Operator MES.

Teraz, dzięki nowemu podejściu, staromodna “Integracja” została przeniesiona na nowy poziom. Maszyny i ludzie nie tylko komunikują się ze sobą, ale również muszą się nawzajem rozumieć.

Ale czy to się dzieje naprawdę?

Jeśli nie wierzysz, że tak się dzieje, weź pod uwagę fakt, że według artykułu na techradar.com, AT&T ma już ponad 18,5 miliona maszyn podłączonych do Internetu. Operator Systems również ma już doświadczenie we wdrażaniu systemów monitorowania maszyn, inteligencji i integracji, które bezproblemowo łączą zakłady produkcyjne przez Internet.

I wreszcie, zgodnie z artykułem MESA: ‘Rządy Chin, Indii i Stanów Zjednoczonych uznały “Inteligentną Produkcję” za strategiczną dźwignię dla długoterminowego wzrostu gospodarczego. Podobnie, rząd Niemiec ma Industrie 4.0. Wszystkie te kraje starają się określić, w jaki sposób wykorzystać postęp w dziedzinie nowoczesnych technologii informacyjnych, aby uczynić produkcję trybikiem w ich silnikach gospodarczych”.

Tak więc, aby wprowadzić Smart Manufacturing w firmie, przede wszystkim musimy wprowadzić silny system wdrożeniowy, który połączy inteligentne maszyny z ludźmi w całej organizacji w znaczący sposób i w czasie rzeczywistym.

Tommy V. Larsen

Tags:
No Comments

Post A Comment

https://operatorsystems.pl -->